Arsenal wygrał dzięki młodym piłkarzom. Katastrofalne błędy bramkarza Southampton [WIDEO]

photo-oxser / Shutterstock.com
Arsenal Londyn pokonał na wyjeździe Southampton 2:0 (1:0) w czwartkowym spotkaniu 31. kolejki angielskiej Premier League.
Było to pierwsze zwycięstwo Kanonierów po wznowieniu rozgrywek. Dzięki zdobytym trzem punktom Arsenal przerwał serię dwóch porażek z rzędu.
Wygraną drużynie Mikela Artety zapewniły gole młodych piłkarzy: 21-letniego Eddiego Nketiaha i 20-letniego Joe Willocka. Pierwszy z nich w 20 minucie wykorzystał fatalny błąd bramkarza gospodarzy Aleksa McCarthy'ego, który właściwie oddał mu piłkę. Anglik skorzystał z prezentu i trafił do pustej bramki.
McCarthy na swoje konto może zapisać też drugiego gola dla Arsenalu. Bramkarz Southampton tak nieudolnie bronił strzał Alexandre'a Lacazette'a z rzutu wolnego, że wypuścił piłkę pod nogi Willocka. Ten dopełnił formalności.
Całe spotkanie w drużynie gospodarzy rozegrał reprezentant Polski Jan Bednarek.
Marcin Karbowski25 Jun 2020 · 21:01