MLS: Szóste zwycięstwo z rzędu Portland Timbers

Keeton Gale/Shutterstock
Portland Timbers pokonali na wyjeździe Colorado Rapids 3:2 w sobotnim meczu amerykańskiej Major League Soccer. Dla drużyny z Oregonu było to szóste zwycięstwo z rzędu.
W pierwszej połowie do siatki rywali trafiali tylko goście. Dwie bramki zdobył Samuel Armenteros, ale przedzielił je samobójczy gol Julio Cascante i do przerwy był wynik 1:2. Trzeciego gola dla Timbers strzelił w 56. minucie Diego Valeri. Gospodarze zmniejszyli jedynie rozmiary porażki w doliczonym czasie gry. Rzut karny wykorzystał Yannick Boli.
Drużyna z Portland zajmuje trzecie miejsce w Konferencji Zachodniej ze zdobytymi 20 punktami. W następnym meczu podejmie Los Angeles Galaxy.
Natomiast Rapids przegrali szóste kolejne spotkanie i plasują się na ostatniej pozycji z ośmioma „oczkami”. Ich kolejnym rywalem będą Vancouver Whitecaps.
*****

Wyniki sobotnich meczów MLS:
Colorado Rapids - Portland Timbers 2:3 (1:2)

Bramki: Cascante 31 (sam.), Boli 90+4 (rzut karny) - Armenteros 29, 37, Valeri 56.
Seattle Sounders - Real Salt Lake 0:1 (0:0)

Bramka: Saucedo 61.
Vancouver Whitecaps - New England Revolution 3:3 (0:1)

Bramki: Techera 49, 51, 74 - Ghazal 26 (sam.), Penilla 48, Bunbury 59.
New York Red Bulls - Philadelphia Union 0:0
Orlando City - Chicago Fire 1:2 (1:1)

Bramki: Higuita 28, Katai 13, Gordon 82.

Czerwona kartka: Adams 89 (Chicago Fire).