MLS: Wysoka wygrana Seattle Sounders

Shutterstock
Piłkarze Seattle Sounders FC wygrali przed własną publicznością z San Jose Earthquakes 3:0 (0:0) w niedzielnym spotkaniu Major League Soccer.

Kibice zgromadzenie na CenturyLink Field na pierwsze trafienie w tym meczu czekali do 54. minuty. Na listę strzelców wpisał się wówczas Cristian Roldan. Chwilę później 22-letni pomocnik podwoił swój dorobek strzelecki i wyprowadził gospodarzy na dwubramkowe prowadzenie.

Wynik rywalizacji ustalił Kelvin Leerdam, który pokonał bramkarza gości w 65. minucie. Asystę przy tym golu zanotował Joevin Jones.

Seattle Sounders FC zajmuje aktualnie piąte miejsce w tabeli Konferencji Zachodniej ligi MLS. Podopieczni Briana Schmetzera mają na swoim koncie 30 punktów, z kolei San Jose Earthquakes zdobyło do tej pory 26 "oczek" i znajduje się na siódmej pozycji.

W innym spotkaniu Major League Soccer piłkarze Portland Timbers pokonali na wyjeździe Vancouver Whitecaps 2:1.