MLS: Zwycięstwo Sporting Kansas City na własnym boisku

Ryan Knapp / wikicommons
Sporting Kansas City pewnie pokonał Minnesota United 4:1 w niedzielnym meczu amerykańskiej Major League Soccer. Goście skończyli spotkania w "10" po czerwonej kartce.
Wynik otworzył dla gospodarzy w dziewiątej minucie Daniel Salloi. Nie minęło 120 sekund i do remisu doprowadził Tyrone Mears. Przed przerwą Sporting zdobył jeszcze dwie bramki. Na listę strzelców Wan Kuzain Wan Kamal oraz Cristian Lobato.
Od 67. minuty przyjezdni grali w osłabieniu. Drugą żółtą kartkę otrzymał Luiz Fernando Ferreira Maximiniano. W końcówce wynik na 4:1 ustalił Diego Rubio.
Drużyna z Kansas City zajmuje pierwsze miejsce w Konferencji Zachodniej ze zdobytymi 28 punktami. W następnym meczu zagra na wyjeździe z Portland Timbers.
Natomiast zespół z Minneapolis plasuje się na dziewiątej pozycji z 16 "oczkami". Ich kolejnym rywalem będą Colorado Rapids.