Mocny początek Igi Świątek w Toronto! Polka rozbiła pierwszą rywalkę [WIDEO]

Rafał Oleksiewicz/Pressfocus
Iga Świątek bardzo pewnie awansowała do III rundy turnieju w Toronto. Polka pokonała Alję Tomljanović 6:1,
Świątek w pierwszym secie była poza zasięgiem Tomljanović. Polka zaczęła mecz od pięciu wygranych gemów z rzędu. Dwukrotnie - w trzeciej i czwartej odsłonie - nie oddała rywalce nawet jednej wymiany.
Tomljanović było stać tylko na jeden zryw. W szóstym gemie utrzymała serwis, choć w dużej mierze zawdzięcza to dekoncentracji Świątek. Australijka wszystkie punkty zdobyła dzięki jej błędom - uderzeniom w aut lub w siatkę.
Więcej emocji było w siódmym gemie, który rozgrywano na przewagi. Polka wykorzystała drugą piłkę setową.
Drugi set miał zaskakujący przebieg. Jego początek był festiwalem przełamań - w taki sposób kończył się każdy z pierwszych pięciu gemów.
Na szczęście jako pierwsza z tym rytmem gry zerwała Polka. Świątek dzięki zwycięstwu w szóstej odsłonie wyszła na prowadzenie 4:2.
Tomljanović nie zdołała już odpowiedzieć. W kolejnej odsłonie Australijka straciła swoje podanie. W ósmym gemie Świątek zakończyła cały mecz.
Marcin Karbowski10 Aug 2022 · 20:15