Monaco wygrało z Tottenhamem na Wembley! Cały mecz Glika

Tomasz Bidermann/Shutterstock
Tottenham Hotspur uległ na Wembley Stadium drużynie AS Monaco 1:2 (1:2) w meczu 1. kolejki grupy E rozgrywek Ligi Mistrzów.

W ekipie gości cały mecz zaliczył Kamil Glik. Reprezentant Polski w drugiej połowie zobaczył żółtą kartkę.

Przyjezdni z południa Francji objęli prowadzenie po kwadransie gry, kiedy to świetną indywidualną akcją w polu karnym "Kogutów" popisał się Portugalczyk Bernardo Silva.

Szesnaście minut później podwyższył uderzeniem z bliska pod poprzeczkę Thomas Lemar, ale tuż przed przerwą po dośrodkowaniu z rzutu rożnego kontaktowego gola zdobył głową Belg Toby Alderweireld.

Po zmianie ekipa z Księstwa nie pozwoliła podopiecznym Mauricio Pochettino doprowadzić do wyrównania i utrzymała korzystny wynik do ostatniego gwizdka arbitra.

W drugim meczu tej grupy Bayer 04 Leverkusen zremisował u siebie z CSKA Moskwa 2:2 (2:2). Na BayArena Admir Mehmedi i Hakan Calhanoglu sprawili, że po kwadransie "Aptekarze" prowadzili już 2:0, ale w końcówce pierwszej połowy Ałan Dzagojew i Roman Eremenko w niespełna trzy minuty odrobili straty.

Mistrzowie Rosji w drugiej kolejce podejmą "Koguty", natomiast podopieczni Leonardo Jardima zagrają przed własną publicznością z drużyną kierowaną przez Rogera Schmidta.