MŚ U-20: Aż siedem goli! Argentyna rozbiła RPA

Aż siedem goli! Argentyna rozbiła RPA
FIFA
Argentyna pokonała RPA 5:2 (1:1) w drugim sobotnim spotkaniu grupy F piłkarskich MŚ U-20, które odbywają się w Polsce.
Na Stadionie Miejskim w Tychach kibice oglądali do przerwy dwa skuteczne strzały głową. Najpierw prowadzenie "Albicelestes" zapewnił w ten sposób Fausto Mariano Vera, a niespełna dwadzieścia minut później wyrównał Keenan Leigh Phillips.
Siedemnaście minut po zmianie stron podyktowany rzut karny wykorzystał Ezequiel Barco, który po kolejnych dziewięciu minutach podwyższył kapitalnym wolejem z narożnika pola karnego.
Dwanaście minut przed końcem, po znakomitej szarży Adolfo Gaicha, wynik poprawił z bliska Julian Alvarez. "Bafana Bafana" odpowiedzieli jeszcze za sprawą Lyle Fostera, który pięć minut przed końcem wykorzystał "jedenastkę", ale w doliczonym czasie gry wynik ustalił po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Gaich, pieczętując swój dobry występ.
"Albicelestes" w drugiej kolejce zmierzą się z Portugalią, natomiast zespół z południa Afryki zagra z Koreą Południową. Oba spotkania zaplanowano 28 maja.
Jakub Kreśliński25 May 2019 · 22:27