MŚ U-20: Remis w starciu Japonii z Ekwadorem

Gustavo Frazao/Shutterstock
Reprezentacja Japonii zremisowała z Ekwadorem 1:1 (0:1) w meczu 1. kolejki mistrzostw świata U-20, rozegranym w ramach grupy B na stadionie im. Zdzisława Krzyszkowiaka w Bydgoszczy.
Ekwadorczycy objęli prowadzenie w tym spotkaniu pod koniec pierwszej połowy. W 45. minucie Kyosuke Tagawa popełnił błąd i niefortunnie wpakował futbolówkę do własnej siatki, notując tym samym trafienie samobójcze.
Tuż po rozpoczęciu drugiej części starcia drużyna z Ameryki Południowej mogła powiększyć przewagę, bowiem sędzia Slavko Vincic podyktował dla niej rzut karny. Jedenastki nie zdołał jednak wykorzystać Jordan Lenin Rezabala Anzules.
W 68. minucie do bramki Ekwadoru trafił Kota Yamada. Początkowo arbiter poddał tę akcję analizie VAR, ale ostatecznie uznał gola.
Zarówno Japończycy, jak i reprezentacji Ekwadoru mają na koncie po jednym punkcie. W następnej kolejce ekipa, którą prowadzi Masanaga Kageyama zmierzy się z Meksykiem, z kolei zespół Jorge Celico zagra z Włochami.