MŚ U-21: Demolka! Polscy siatkarze zniszczyli rywali w finale i mają złoto!

fivb.com
Reprezentacja Polski do lat 21 zdobyła złoty medal na Mistrzostwach Świata Juniorów rozgrywanych w Czechach. Spotkanie z Kubą zakończyło się wynikiem 3:0 (25:20, 25:10, 25:19)

Polacy od początku narzucili swój styl gry. Kubańczycy nie byli już tak skuteczni jak w półfinałowy meczu z Rosją, dużo gorzej działał ich blok. Nasi siatkarze od razu to wykorzystali wychodząc na prowadzenie. Od wyniku 16:14 Polacy tylko powiększali przewagę, ostatecznie wygrywając 25:20.

Drugi set to demolka w wykonaniu Polaków. Kubańczycy wyglądali, jakby po raz pierwszy w życiu grali w siatkówkę. Od stanu 8:4 Biało-Czerwoni grali fantastycznie, udowadniając, że to im należą się złote medale. Set zakończył się wynikiem 10:25.

Trzeci partia zaczęła się od skutecznej gry obu zespołów. Rywale chcieli zrehabilitować się za poprzedni set, ale w szeregi Polaków nawet na moment nie wkradła się dekoncentracja. Reprezentacja Polski znów szybko złapała właściwy rytm i wyszła na prowadzenie pięcioma punktami i nie oddała już go do końca.

Polacy na Mistrzostwach Świata zaprezentowali się w najlepszy możliwy sposób. Wygrali wszystkie spotkania i w pełni zasłużyli na trumf w turnieju.

Dla Polaków był to trzeci w historii występ w finale Mistrzostw Świata Juniorów. Wcześnie Polska zdobyła dwa złote krążki (w 1997 i 2003 roku).

Skład Polaków: Fornal, Kwolek, Kozub, Ziobrowski, Huber, Kochanowski, Masłowski (libero) oraz Gil