MŚ w lotach: Kamil Stoch wicemistrzem świata! Polak gonił Daniela Tande, ale seria finałowa została odwołana

Marcin Kadziolka/Shutterstock
Kamil Stoch został wicemistrzem świata w lotach narciarskich w Oberstdorfie. Wygrał Daniel Tande. Seria finałowa została odwołana.
Trzecia seria zaczęła się nie bez problemów. Kłopot organizatorom sprawiał silny wiatr. Ostatecznie zawody udało się zacząć z półgodzinnym opóźnieniem.
Jako pierwszy z Polaków swój skok oddał Piotr Żyła - uzyskał 198,5 metra, co dało mu 17 miejsce po trzeciej serii. Sześć metrów bliżej pofrunął Stefan Hula - 192,5 m - i został sklasyfikowany na 13 pozycji.
Świetnie zaprezentował się Dawid Kubacki. Skoczył 215,5 metra, dzięki czemu znalazł się na 10 lokacie. Kamil Stoch natomiast uzyskał 211,5 metra i przed serią finałową był drugi.
Daniel Tande skoczył zdecydowanie bliżej - 200 metrów - i jego przewaga nad Stochem zmalała do 13,3 punktu. Richard Freitag, który wyprzedzał Polaka po dwóch seriach, w trzeciej skoczył tylko 190,5 metra i  spadł na trzecią pozycję.
Niestety polski skoczek nie miał możliwości powalczenia o złoty medal. Do serii finałowej bowiem nie doszło, została ona odwołana z powodu trudnych warunków atmosferycznych. Kamil Stoch został tym samym wicemistrzem świata w lotach!