MU rozbił Newcastle, gol Pogby, powrót Ibrahimovicia

Baranov E/Shutterstock
Manchester United pokonał przed własną publicznością Newcastle United 4:1 (2:1) w ostatnim sobotnim meczu dwunastej kolejki rozgrywek angielskiej Premier League.
Na Old Trafford po niespełna kwadransie gry nieoczekiwane prowadzenie przyjezdnym zapewnił płaskim strzałem z pola karnego Dwight Gayle.
"Czerwone Diabły" jeszcze przed przerwą zdołały jednak z nawiązką odrobić straty, gdy celnymi uderzeniami głową popisali się Francuz Anthony Martial oraz Chris Smalling.
Dziewięć minut po zmianie stron podwyższył z bliska Paul Pogba, a dziewiętnaście minut przed końcem efektowny sukces przypieczętował w sytuacji sam na sam Belg Romelu Lukaku.
W 77 minucie na boisku zameldował się Zlatan Ibrahimović. Był to jego pierwszy występ od kwietnia tego roku, kiedy doznał poważnej kontuzji kolana.
Podopieczni Jose Mourinho dzięki ósmej wygranej w sezonie odzyskali drugą pozycję w tabeli. "Sroki" doznały natomiast trzeciej porażki z rzędu i pozostały na jedenastej lokacie w klasyfikacji.