Wspieraj Meczyki.pl

Zauważyliśmy, że korzystasz z oprogramowania blokującego reklamy. Serwis Meczyki.pl tworzymy od wielu lat z pasji, hołdując zasadzie "kibice dla kibiców".
Dochody z reklam pomagają nam stale utrzymać redakcję i opłacać serwery, niezbędne do funkcjonowania strony.

Mamy zatem wielką prośbę o dodanie Meczyków do "białej listy" i odblokowanie wyświetlania reklam. By to zrobić, kliknij w przycisk poniżej, a następnie odśwież stronę.

Jak odblokować reklamy na Meczykach?

Mueller ratuje Bayern, 22 gol Lewego w lidze [VIDEO]

20 lut 2016 | 17:28 13
Bayern Monachium z Robertem Lewandowskim w składzie pokonał przed własną publicznością SV Darmstadt 3:1 (0:1) w sobotnim spotkaniu 22. kolejki niemieckiej Bundesligi.

Na Allianz Arena napastnik reprezentacji Polski zaliczył kolejny pełny mecz, ale tym razem był trochę w cieniu swojego kolegi z formacji Thomasa Muellera.

Po pierwszej połowie kibice jednak przecierali oczy ze zdumienia, bowiem Sandro Wagner w jednej z kontr wykorzystał precyzyjne dośrodkowanie Sandro Sirigu i głową skierował piłkę do siatki. Chwilę wcześniej doskonałą sytuację zmarnował Arjen Robben, który po świetnym zagraniu Lewandowskiego, nie zdołał z bliska zaskoczyć bramkarza beniaminka.

Po zmianie stron niemoc podopiecznych Josepa Guardioli, którzy w tygodniu zmierzą się w Turynie z Juventusem w Lidze Mistrzów, przełamał jednak Mueller. Mistrz świata z Brazylii najpierw sytuacyjnym uderzeniem z pola karnego doprowadził do wyrównania, a dziewiętnaście minut przed końcem efektowną przewrotką wyprowadził Bawarczyków na prowadzenie.

Trzynaście minut później wprowadzony po przerwie Francuz Franck Ribery idealnie zagrał w pole karne i Lewandowski z kilku metrów dokładając tylko nogę przypieczętował dziewiętnaste ligowe zwycięstwo Bayernu w sezonie. Dzięki niemu obrońcy tytułu umocnili się na prowadzeniu w tabeli. Beniaminek z Darmstadt doznał natomiast dziesiątej porażki i jest trzynasty w klasyfikacji.

* * * * * *
Wyniki zakończonych sobotnich spotkań 22. kolejki Bundesligi:

Bayern Monachium - SV Darmstadt 3:1 (0:1)
Bramki: Mueller 49, 71, Lewandowski 84 - Wagner 26.

TSG 1899 Hoffenheim - FSV Mainz 3:2 (1:1)
Bramki: Amiri 13, Uth 68, 76 - Cordoba 11, Sampeiro 78.
(Eugen Polanski wszedł w 74. minucie za Amiriego)

Borussia Moenchengladbach - FC Koeln 1:0 (1:0)
Bramka: Dahoud 9.
(Cały mecz i żółta kartka Pawła Olkowskiego)

+1
Ładny wynik już 22 gole w lidze .. A nie zapominajmy że to połowa sezonu ;)
20 lut 2016 | 18:56
+6
gdyby uznali Lewemu prawidłowom bramkę to by był dubelpack Mullera i Lewego też i by mieli w tym sezonie w Bundeslidze razem 40 goli
20 lut 2016 | 18:46