Muguruza wygrywa w finale Wimbledonu. Totalna demolka w drugim secie!

Jimmie48 Photography/Shutterstock
Garbine Muguruza wygrała turniej Wielkiego Szlema na kortach Wimbledonu. W finałowym spotkaniu Hiszpanka pokonała Venus Williams 7:5, 6:0.
Spotkanie rozpoczęło się od bardzo wyrównanej gry obu zawodniczek, które starały się pewnie serwować i unikać ryzykownych zagrań. Wymiany były krótkie, a gema wygrywała tenisistka serwująca. Pierwsze szanse na break-pointy pojawiły się dopiero w szóstym i siódmym gemie. Najpierw Williams, potem Muguruza nie wykorzystały słabości przeciwniczki. W dziesiątym gemie Muguruza skutecznie obroniła dwie piłki setowe, zaś chwilę później przełamała Amerykankę i wygrała pierwszego seta 7:5.
Początek drugiego seta zaczął się świetnie dla Muguruzy. Tenisistka z Hiszpanii znów przełamała Williams, gdy ta w decydujący momencie gema popełniła podwójny błąd serwisowy. Hiszpanka grała bardzo pewnie, pokazując swoją dominację na korcie. Amerykanka choć atakowała z całą mocą, to nie miała szans ze świetnie dysponowaną Muguruzą. Drugi set zakończył się prawdziwą demolką, Hiszpanka wygrała go 6:0.
Dla Hiszpanki to pierwsze zwycięstwo w Wimbledonie, choć nie jest to jej pierwszy tytuł wielkoszlemowy. Muguruza w poprzednim sezonie okazała się najlepsza na kortach Rolanda Garrosa w Paryżu.