Muniain dał zwycięstwo Athletic Bilbao

Javier Mendia García, wikicommons
Athletic Bilbao pokonał u siebie CD Leganes 2:1 (1:1) w drugim poniedziałkowym meczu inauguracyjnej kolejki rozgrywek Primera Division.
Na Estadio San Mames prowadzenie "Los Leones" zapewnił osiemnaście minut przed przerwą strzałem głową Peru Nolaskoain. Sześć minut później wyrównał jednak uderzeniem z woleja Argentyńczyk Jonathan Silva.
Po zmianie stron kibice w Kraju Basków długo czekali na kolejne trafienie, ale w drugiej minucie doliczonego czasu gry ich cierpliwość wynagrodził pozostawiony bez opieki w polu karnym Iker Muniain, któremu świetnie dogrywał Raul Garcia.
Kolejnym przeciwnikiem podopiecznych Eduardo Berizzo będzie SD Huesca, natomiast zespół z Kastylii zmierzy się z Realem Sociedad San Sebastian.