Wspieraj Meczyki.pl

Zauważyliśmy, że korzystasz z oprogramowania blokującego reklamy. Serwis Meczyki.pl tworzymy od wielu lat z pasji, hołdując zasadzie "kibice dla kibiców".
Dochody z reklam pomagają nam stale utrzymać redakcję i opłacać serwery, niezbędne do funkcjonowania strony.

Mamy zatem wielką prośbę o dodanie Meczyków do "białej listy" i odblokowanie wyświetlania reklam. By to zrobić, kliknij w przycisk poniżej, a następnie odśwież stronę.

Jak odblokować reklamy na Meczykach?

Nadal zdeklasował Wawrinkę. Hiszpan wygrał Roland Garros po raz dziesiąty

11 cze 2017 | 17:25 8
Źródło zdjęcia: Petr Toman/Shutterstock
Rafael Nadal nie dał najmniejszych szans Stanowi Wawrince, wygrywając w trzech setach - 6:2, 6:3, 6:1. To dziesiąty triumf Hiszpana na paryskich kortach.

Hiszpan pierwszego seta zaczął bardzo mocno. Pierwszego gema wygrał do zera, prezentując się znakomicie w atakach, jego rywal natomiast popełniał błędy. Odpowiedź Warinki była jednak natychmiastowa. Szwajcar wygrał następne rozdanie i doprowadził do wyrównania. W kolejnym mógł przełamać swojego przeciwnika, nie uczynił jednak tego i to Nadal ponownie wyszedł na prowadzenie.

Następny gem należał do najbardziej zaciętych, trwał aż dziesięć minut. Jeden i drugi tenisista popełniali sporo błędów, ale ostatecznie to Warinka znowu doprowadził do wyrównania.

W kolejnych rozdaniach hiszpański zawodnik w końcu przełamał swojego rywala i nie oddał prowadzenia do samego końca. Rafael Nadal był górą w pierwszym secie, wygrywając go 6:2.

Początek drugiej odsłony to dominacja Hiszpana. Wawrinka grał nerwowo, popełniał mnóstwo niewymuszonych błędów, a jego przeciwnik pewnie zmierzał po zwycięstwo, błyskawicznie wygrywając pierwsze trzy gemy.

Dopiero w czwartym rozdaniu Szwajcar ograł swojego przeciwnika. W kolejnym znowu popełnił jednak kilka błędów i musiał uznać wyższość hiszpańskiego tenisisty.

Końcówka drugiego seta to wyrównana walka punkt za punkt. Wawrinka sprawiał problemy rywalowi głównie przy swoim serwisie. Szwajcar zdołał jeszcze wygrać dwa rozdania, ale to wszystko na co było go stać. Rafael Nadal w drugiej partii zwyciężył 6:3.

W trzeciej odsłonie hiszpański zawodnik przełamał przeciwnika już w pierwszym gemie. W kolejnym zwyciężył do zera i bardzo szyko mieliśmy 2:0 dla Nadala. Wawrinka odpowiedział jednym wygranym gemem, by przegrać dwa kolejne - ten ostatni był w szczególności zacięty, Hiszpan przełamał jednak Szwajcara. Nadal pewnie zmierzał po zwycięstwo w Roland Garros.

Dwa ostatnie rozdania Rafael Nadal wygrał pewnie i pokonał Stana Wawrinkę w trzecim secie 6:1. To jego dziesiąty triumf w Roland Garros.

Stan Wawrinka - Rafael Nadal 2:6, 3:6, 1:6
Źródło: sport.pl