Najlepszy skoczek narciarski w historii? Według Niemców Janne Ahonen. Stoch na podium, Małysz poza czołówką

Tadeusz Mieczyński / Press Focus
Niemiecki portal “Sport1.de” przeprowadził wśród swoich czytelników głosowanie na najlepszego skoczka narciarskiego w historii. Wygrał Janne Ahonen.
Fin zdobył 26% wszystkich głosów. Podczas swojej kariery Ahonen dwukrotnie zdobywał srebrne medale Igrzysk Olimpijskich. Dziesięć razy stawał też na podium mistrzostw świata. Pięć razy był pierwszy, trzy razy drugi i dwa razy trzeci. Ponadto aż pięć razy wygrywał Turniej Czterech Skoczni. Dwa razy kończył też na czele sezon Pucharu Świata.
W głosowaniu Ahonen wyprzedził Jensa Weißfloga, który otrzymał 22% głosów. Niemiec trzy razy zdobywał złoty medal Igrzysk Olimpijskich, raz srebrny, a do tego zgromadził aż jedenaście krążków mistrzostw świata. Dwa z nich były najcenniejszego kruszcu. Turniej Czterech Skoczni wygrywał cztery razy, Puchar Świata raz.
Trzecie miejsce zajął natomiast Kamil Stoch. Polak zebrał 19% wszystkich głosów. Czego do tej pory dokonał nasz reprezentant? Trzykrotnie sięgał po złoto Igrzysk Olimpijskich, a raz wywalczył brąz. Ponadto ma w swojej kolekcji pięć krążków z mistrzostw świata (dwa złote, srebrny i dwa brązowe).
Stoch dwa razy podnosił też Kryształową Kulę za zwycięstwo w Pucharze Świata i trzykrotnie triumfował w Turnieju Czterech Skoczni.
Za plecami Polaka w głosowaniu niemieckich kibiców znaleźli się natomiast Matti Nykänen (15%), Gregor Schlierenzauer (10%) i Sven Hannawald (8%).
W gronie wyróżnionych nie znalazł się inny wybitny skoczek z naszego kraju, Adam Małysz.

Kto jest najlepszym skoczkiem narciarskim w historii?