Najpierw kompromitacja z Manchesterem United, teraz porażka z Borussią. Ciąg dalszy problemów RB Lipsk

Pawel Andrachiewicz / PressFocus
W 6. kolejce Bundesligi Borussia Moenchengladbach pokonała u siebie RB Lipsk. Jedynego gola w tym spotkaniu zdobył Hannes Wolf
Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem, choć sytuacji wcale nie brakowało. Łącznie w pierwszych 45 minutach padło 7 celnych strzałów na bramkę, jednak wszystkie próby okazały się nieskuteczne.
Wynik otworzył się w 60. minucie, a gola strzeliła Borussia Moenchengladbach. Herrmann otrzymał mocne, płaskie podanie w pole karne i zachował się niezwykle przytomnie. Był odwrócony tyłem do bramki, więc zgrał piłkę Wolfowi, który nabiegł na futbolówkę i strzelił w kierunku dalszego słupka. Uderzenie okazało się bardzo precyzyjne i piłka wylądowała w siatce.
To była jedyna bramka w tym spotkaniu. Borussia wygrała z RB Lipsk 1:0 i była to ważna wygrana w kontekście jej pozycji w Bundeslidze.
Po tym zwycięstwie Borussia Moenchengladbach wskoczyła na 4. miejsce z 11 punktami na koncie. RB Lipsk zajmuje 3. lokatę z 13 punktami w dorobku.
W następnej kolejce Moenchengladbach zmierzy się na wyjeździe z Bayerem Leverkusen. RB Lipsk czeka natomiast domowe spotkanie z Freiburgiem.