Nantes zremisowało z Rennes w walce o europejskie puchary

Manuel | MC, wikipedia
FC Nantes zremisowało u siebie ze Stade Rennes 1:1 (1:0) w pierwszym piątkowym meczu 34. kolejki rozgrywek francuskiej Ligue 1.
Na Stade de la Beaujoire-Louis Fonteneau prowadzenie gospodarzom w derbach Bretanii zapewnił trzy minuty przed przerwą strzałem z pola karnego Adrien Thomasson.
Wyrównał dziewięć minut przed końcem James Edward Lea Siliki, który zaskoczył golkipera miejscowych kapitalnym uderzeniem w długi róg z narożnika pola karnego.
"Kanarki", które niemal całą drugą połowę grały w osłabieniu, po drugim z rzędu ligowym podziale punktów awansowały na ósme miejsce w tabeli.
Drużyna, którą prowadzi Sabri Lamouchi, zremisowała natomiast po raz dziewiąty w bieżących rozgrywkach i pozostała na piątej lokacie w klasyfikacji.