Napoli. Dries Mertens: Dominowaliśmy nad Juventusem nawet w osłabieniu

Dries Mertens: Dominowaliśmy nad Juventusem nawet w osłabieniu
Antonio Balasco/Shutterstock
Napastnik SSC Napoli Dries Mertens długo nie mógł pogodzić się z przegraną z Juventusem Turyn 1:2 (0:2) w szlagierowym niedzielnym meczu 26. kolejki rozgrywek włoskiej Serie A.
Na Stadio San Paolo między słupkami obrońców tytułu wystąpił Wojciech Szczęsny, natomiast w podstawowych szeregach gospodarzy wybiegli na murawę Piotr Zieliński oraz Arkadiusz Milik. Napastnika reprezentacji Polski niespełna dwadzieścia minut przed przerwą zastąpił z konieczności Kolumbijczyk David Ospina, krótko po tym jak czerwoną kartkę za taktyczny faul ujrzał Alex Meret.
Dwie minuty później kapitalnym uderzeniem z rzutu wolnego Miralem Pjanić dał prowadzenie "Starej Damie". Sześć minut przed przerwą podwyższył strzałem głową Niemiec Emre Can, któremu precyzyjnie dośrodkował w pole karne Federico Bernardeschi.
Dwie minuty po zmianie stron siły się wyrównały, bowiem drugą żółtą kartką ukarany został Pjanić. Niespełna kwadrans później Lorenzo Insigne miękko wrzucił w pole karne i Hiszpan Jose Callejon z bliska uzyskał kontaktowe trafienie. "Błękitni" mieli doskonałą okazję na odrobienie strat, ale sześć minut przed końcem Insigne trafił z rzutu karnego w słupek. Zespół z Kampanii doznał w ten sposób czwartej porażki w sezonie i przewaga prowadzącej w tabeli drużyny z Piemontu wzrosła już do szesnastu punktów.
- Czujemy rozczarowanie, ale nie brakowało nam niczego do walki z Juventusem - wyznał Mertens dla stacji "Sky Sports Italia".
- Zdominowaliśmy Juventus i graliśmy w ten sposób dalej nawet w osłabieniu. Mieliśmy pecha. Musimy dalej tak grać. Pewnego dnia nam się uda i pokonamy Juventus - podkreślił reprezentant Belgii.
- Nadal pragnę dawać z siebie wszystko i robić różnicę dla tego klubu - dodał Mertens.
Kamil Kaczmarek04 Mar 2019 · 10:57