Napoli nie obroni Pucharu Włoch. Pewny awans Atalanty do finału [WIDEO]

Gennaro Di Rosa / Shutterstock.com
Atalanta Bergamo zagra z Juventusem w finale Pucharu Włoch. Piłkarze Gian Piero Gasperiniego wywalczyli awans dzięki pokonaniu Napoli 3:1.
Pierwsze spotkanie obu drużyn zakończyło się bezbramkowym remisem. Rewanż z animuszem zaczęli gracze Atalanty, którzy prowadzenie objęli już w 10. minucie. Kolumbijczyk huknął zza pola karnego - odpalony przez niego pocisk zatrzymał się dopiero w bramce.
Atalanta drugiego gola strzeliła w 16. minucie. Świetną zespołową akcję celnym strzałem sfinalizował Pessina.
Nadzieje w serca gości wlał Lozano, który na początku drugiej połowy zachował zimną krew i skierował piłkę do bramki dobijając wcześniejszą próbę Osimhena. Niedługo później boisko opuścił Zieliński, którego zastąpił Demme.
Decydujący cios Napoli zadał Pessina, który w 78. minucie po odegraniu apaty wpadł w pole karne, uprzedził Ospinę i wbił piłkę do siatki. Dla Włocha był to drugi gol, dla kolumbijskiego napastnika - druga asysta.
Atalanta w finale zagra z Juventusem. Mecz zaplanowano na 19 maja.
Marcin Karbowski10 Feb 2021 · 22:37