Napoli wygrało ze SPAL. Grali Polacy

Shutterstock
SPAL 2013 uległo u siebie SSC Napoli 2:3 (1:1) w drugim sobotnim meczu szóstej kolejki rozgrywek włoskiej Serie A.
Na Stadio Paolo Mazza w Ferrarze całe zawody w szeregach gospodarzy zaliczył Bartosz Salamon. Obrońca reprezentacji Polski pod koniec pierwszej połowy ujrzał żółtą kartkę.
W podstawowym składzie gości wybiegł na murawie natomiast Piotr Zieliński. Pomocnika kadry dwadzieścia minut przed końcem zastąpił Arkadiusz Milik. Napastnik naszej reprezentacji nie dokończył jednak meczu - musiał opuścić boisko z powodu groźnie wyglądającej kontuzji.
Nieoczekiwanie prowadzenie beniaminkowi zapewnił płaskim uderzeniem z dystansu Pasquale Schiattarella, ale już minutę później wyrównał strzałem z pola karnego Lorenzo Insigne. Minutę po wejściu Milika drugiego gola dla zespołu z Kampanii zdobył głową Hiszpan Jose Callejon, ale siedem minut później kapitalnym trafieniem z rzutu wolnego popisał się Federico Viviani. Nie był to jednak koniec emocji.
Siedem minut przed końcem precyzyjnym płaskim uderzeniem popisał się Algierczyk Faouzi Ghoulam, zapewniając przyjezdnym komplet punktów.
Dzięki szóstej wygranej z rzędu "Błękitni" umocnili się na prowadzeniu w tabeli. Beniaminek z Ferrary doznał natomiast czwartej porażki z rzędu i jest piętnasty.