Napoli wymęczyło zwycięstwo z Genoą! Aleksander Buksa zadebiutował w Serie A [WIDEO]

screen/Eleven Sports
Napoli miało dziś ogromne problemy w spotkaniu z Genoą. Drużynie spod Wezuwiusza udało się jednak wygrać 2:1.
W składzie neapolitańczyków zabrakło Piotra Zielińskiego. Pomocnik nie wrócił do zdrowia po urazie, którego doznał w pierwszej kolejce Serie A.
Do pracy wziął się zatem inny środkowy pomocnik. Wynik spotkania z Genoą znakomitym strzałem z dystansu otworzył Fabian Ruiz.
Po przerwie na boisku pojawił się Aleksander Buksa. Był to oficjalny debiut polskiego napastnika w Serie A.
W 55. minucie były zawodnik Wisły Kraków przyczynił się do tego, że gol Genoi nie został uznany. Goran Pandev trafił do siatki, jednak wcześniej Buksa faulował bramkarza Napoli.
Genoa w końcu doprowadziła do remisu. Davide Ospinę pokonał Andrea Cambiasso.
Po przerwie Napoli przez długi okres prezentowało się fatalnie. W drużynie Luciano Spallettiego brakowało zawodnika, który potrafiłby napędzić akcję, stworzyć zagrożenie. Nieobecność Zielińskiego i Victora Osimhena była aż nadto widoczna.
Impuls z ławki dał dopiero Andrea Petagna. Środkowy napastnik pojawił się na murawie w 82. minucie i już po kilkudziesięciu sekundach wykorzystał centrę Mario Ruiego z rzutu wolnego. Petagna zapewnił Napoli komplet punktów.
W drugim spotkaniu rozgrywanym o godzinie 18:30 Sassuolo bezbramkowo zremisowała z Sampdorią. 90 minut w barwach gości zagrał Bartosz Bereszyński.
Adam Kłos29 Aug 2021 · 20:25