Napoli z kolejnym zwycięstwem w lidze! Insigne zmarnował karnego, Osimhen bohaterem [WIDEO]

Napoli odniosło kolejne zwycięstwo w lidze. Ekipa spod Wezuwiusza wygrała 1:0 z Torino.
W spotkaniu od pierwszej minuty wystąpiło dwóch Polaków. Luciano Spalletti postawił na Piotra Zielińskiego, a w składzie Torino znalazło się miejsce dla Karola Linettego.
Wynik meczu powinien w 26. minucie otworzyć Lorenzo Insigne. Skrzydłowy zmarnował jednak rzut karny.
Wydawało się, że neapolitańczycy w końcu dopną swego w 55. minucie. Centrę Mario Ruiego z rzutu wolnego wykorzystał Giovanni Di Lorenzo. Gol jednak nie został uznany ze względu na pozycję spaloną Włocha.
Kilka minut później Hirving Lozano zmarnował doskonałą sytuację. Meksykanin odnalazł się w polu karnym, ale po jego uderzeniu piłka odbiła się od słupka i nie wpadła do bramki.
W 67. minucie Linetty opuścił boisko. Niedługo potem zmieniony został także Zieliński. Obaj rozegrali poprawne spotkania.
Na dziesięć minut przed końcem Napoli wreszcie skruszyło mur Torino. Do siatki trafił Victor Osimhen. Nigeryjczyk wzbił się w powietrze i strzałem głową pokonał Vanję Milikovicia-Savicia.
Napoli dowiozło jednobramkowe prowadzenie do ostatniego gwizdka, odnosząc ósme ligowe zwycięstwo z rzędu. Z kompletem punktów neapolitańczycy plasują się na fotelu lidera. Drugi Milan traci do ekipy Spallettiego dwa punkty.
Adam Kłos17 Oct 2021 · 19:59