Natalia Kaczmarek chce pobić kolejny rekord. Nowe wyzwanie w karierze wicemistrzyni świata

PressFocus/Wang Lili
Lekkoatletyczne mistrzostwa świata w Budapeszcie dobiegły końca. Podczas imprezy Natalia Kaczmarek zdobyła srebrny medal w biegu na 400 metrów i wyznaczyła sobie kolejny cel.
Natalia Kaczmarek wywalczyła jeden z dwóch medali dla reprezentacji Polski podczas tegorocznych mistrzostw świata w Budapeszcie. Zdobywcą drugiego krążka był Wojciech Nowicki, który został wicemistrzem w rzucie młotem.
Podczas imprezy w Budapeszcie Kaczmarek zaprezentowała fenomenalną dyspozycję. W półfinale odnotowała czas 49,50 s i jako pierwsza przekroczyła linię mety.
W trakcie rywalizacji finałowej zajęła drugie miejsce z czasem 49,57 s. Mistrzynią świata została Marileida Paulino, która ukończyła bieg w 48,76 s.
Jak się okazuje, Kaczmarek spróbuje swoich sił na dystansie 500 metrów. Polka będzie chciała pobić dwa rekordy, świata oraz Polski, jeszcze w tym sezonie.
Wicemistrzyni świata wystartuje w biegu na 500 metrów na bieżni Olsztyn - Kortowo. 25-latka pobiegnie podczas Memoriału Zbigniewa Ludwichowskiego.
Kaczmarek spróbuje pobić wspomniane rekordy 3 września o godzinie 15:00. Najlepszy wynik Polski to 68,65 s, a świata 65,63 s.