NBA. 40 punktów Jamesa Hardena. Poprowadził Houston Rockets do ważnego zwycięstwa

40 punktów Jamesa Hardena. Poprowadził Houston Rockets do ważnego zwycięstwa
alphaspirit / shutterstock
Houston Rockets pokonali u siebie New Orleans Pelicans 117:109 w niedzielnym meczu ligi NBA. Świetne spotkanie rozegrał w drużynie z Teksasu James Harden, który był o krok od triple-double.
"Brodacz" zdobył 40 punktów, miał 10 zbiórek i dziewięć asyst. Ostatnie spotkania były odrobinę słabsze w jego wykonaniu, bo w czterech z nich zdobywał poniżej 30 punktów. Teraz w drugim z rzędu przekroczył tę barierę i poprowadził swój zespół do triumfu nad Pelikanami.
- James to jest James. O wszystkim innym możemy już zapomnieć, bowiem wszystko wskazuje na to, że powrócił - powiedział trener Rakiet, Mike D'Antoni. Po 22 "oczka" dla jego zespołu rzucili Russell Westbrook i Ben McLemore.
- Zagraliśmy naprawdę dobrze i wykonaliśmy solidną pracę przez całe spotkanie - podkreślił Harden. - Najważniejsza była czwarta kwarta, aby zamknąć mecz. My to zrobiliśmy i wygraliśmy - dodał "Brodacz".
Alvin Gentry, trener Pelicans, był niezadowolony, że jego zespół nie potrafił w czwartej części gry dograć piłki do Ziona Williamsona. Numer jeden ostatniego draftu zakończył mecz z double-double (21 punktów i 10 zbiórek). - Zion nie może przez cztery minuty być na parkiecie i nie dotykać piłki. Biorę to na siebie. Muszę teraz zrobić wszystko, aby coś takiego już nigdy się nie powtórzyło - zaznaczył.
Jego podopieczni zajmują 12. miejsce w Konferencji Zachodniej z bilansem 20-30. W następnym meczu zagrają u siebie z Milwaukee Bucks. Natomiast Rockets plasują się na piątej pozycji, mając 31 zwycięstw i 18 porażek. Kolejnym rywalem ekipy z kosmicznego miasta będą Charlotte Hornets.