NBA: Charlotte Hornets wygrali z Boston Celtics po udanym pościgu

Charlotte Hornets wygrali z Boston Celtics po udanym pościgu
Michael Tipton / flickr
Charlotte Hornets pokonali u siebie z Boston Celtics 124:117 w sobotnim meczu ligi NBA. Gospodarze odrobili w tym spotkaniu 18 punktów straty.
Bohaterem meczu został Kemba Walker, który 18 ze swoich 36 punktów zdobył w czwartej kwarcie. To w głównej mierze dzięki niemu Szerszenie cieszyły się ze zwycięstwa.
- Trzeba po prostu grać dalej - powiedział Walker, który miał także 11 zbiórek I dziewięć asyst. - W tej lidze wszystko może się zdarzyć. Kiedy drużyna złapie swój moment, to rzeczy mogą się zmienić bardzo szybko - dodał.
Na 8:22 przed końcową syreną 94:112. Hornets zakończyli spotkanie serią 30:5 i sięgnęli po cenne zwycięstwo. - Kiedy roztrwonisz 18 punktów przewagi, to oczywiste jest to, że było wiele złych rzeczy - powiedział Brad Stevens, trener Celtics. - Uważam, że rywale wykonali dobrą pracę. My jednak zrobiliśmy wszystko, aby przegrać mecz, w którym przegrywaliśmy 18 punktami - ocenił.
Jego podopieczni przy swoich ostatnich 20 akcjach w ofensywie, tylko dwa razy zdołali zdobyć punkty. - Ten mecz skończył się na początku czwartej kwarty. Zdjęliśmy wtedy nogę z gazu, wtedy odwrócił się pęd spotkania - stwierdził Kyrie Irving zdobywca 31 punktów dla Celtów.
Po tym zwycięstwie drużyna z Massachusetts zajmuje piąte miejsce w Konferencji Wschodniej z bilansem 43-30. W następnym meczu Celtowie zmierzą się we własnej hali z San Antonio Spurs. Natomiast zespół z Karoliny Północnej plasuje się na 10. pozycji. Hornets mają 33 wygrane i 39 porażek. Ich kolejnym rywalem będą na wyjeździe Toronto Raptors.