NBA: Dramatyczny mecz dla Wizards. Tylko dwa punkty Gortata

W meczu ligi NBA rozegranym ze środy na czwartek Washington Wizards pokonali na wyjeździe Boston Celtics 125:124 po dogrywce.
Spotkanie w TD Garden zdecydowanie lepiej rozpoczęli gospodarze. Po pierwszej kwarcie Celtics prowadzili różnicą 14 punktów, a w drugiej ich przewaga wzrosła nawet do 20. Potem jednak goście z Waszyngtonu sukcesywnie odrabiali straty. W połowie spotkania przegrywali już tylko siedmioma.
Po trzech kwartach Wizards prowadzili jednym punktem, ale ostatecznie regulaminowy czas gry zakończył się remisem. W dogrywce prawie cały czas prowadzili goście, którzy ostatecznie utrzymali do końca jednopunktowe prowadzenie.
W Washington Wizards najskuteczniejszym graczem był Bradley Beal, autor 34 punktów. W zespole z Bostonu najlepiej w ataku poradził sobie Marcus Morris, który rzucił 31 punktów.
Marcin Gortat w ekipie Czarodziejów spędził na parkiecie niemal 25 punktów. W tym czasie rzucił dwa punkty, miał dwie asysty i zaliczył siedem zbiórek.
Wizards zajmują piąte miejsce w Konferencji Wschodniej, gdzie wiceliderem jest Boston Celtics.