NBA: Harden poprowadził Rockets do wygranej z Heat

Game Face, wikicommons
Houston Rockets pokonali u siebie Miami Heat 99:90 w poniedziałkowym meczu ligi NBA. Gospodarze odrobili dwucyfrową stratę i sięgnęli po trzecie zwycięstwo z rzędu dzięki udanej końcówce spotkania.
W pierwszej połowie goście osiągnęli dwucyfrową przewagę. Jednak po przerwie miejscowi odrobili straty i przez większość czasu mecz był bardzo wyrównany. Na około trzy minuty przed ostatnią syreną był remis, po tym, jak tuż przed upływem czasu akcji za trzy trafił dla Rakiet James Harden. To był początek serii punktowej 7:2 dla gospodarzy, dzięki której prowadzili 95:90 na 38 sekund przed końcem meczu.
Po drugiej stronie parkietu zza łuku nie trafił James Johnson. Hassan Whiteside zebrał piłkę, ale został zablokowany przez Hardena. Na 18 sekund przed końcem „wsad” zanotował Clint Capela i mecz był rozstrzygnięty.
- Rywale wykonali bardzo dobrą pracę, aby powstrzymać nasze rzuty za trzy punkty. Z tego powodu było nam ciężko. W drugiej połowie jednak lepiej zagraliśmy w obronie i bardziej kontrolowaliśmy mecz - powiedział Harden, cytowany przez „CBS Sports”. Lider Rakiet zdobył 28 punktów. Po 16 „oczek” zanotowali natomiast Chris Paul oraz Eric Gordon. W ekipie Żaru najlepszy był Whiteside, który zdobył 22 punkty i miał 13 zbiórek.
Drużyna z Teksasu zajmuje drugie miejsce w Konferencji Zachodniej z bilansem 33-12. Teraz uda się na derby do Dallas przeciwko Mavericks.
Natomiast zespół z Florydy plasuje się na czwartej pozycji na Wschodzie z 27 zwycięstwami i 20 porażkami. W kolejnym spotkaniu zmierzy się we własnej hali z Sacramento Kings.