NBA. Milwaukee Bucks wygrali z Orlando Magic

Milwaukee Bucks wygrali z Orlando Magic
Milwaukee Bucks przedłużyli swoją zwycięską serię w obecnym sezonie NBA. W poniedziałek wygrali po raz 15. z rzędu, pokonując u siebie Orlando Magic 110:101.
Pierwsze dwa rzuty gospodarzy zostały zablokowane i wydawało się, że będzie czekała uch trudna przeprawa. To jednak nie zraziło graczy Kozłów, których praktycznie nie da się obecnie zatrzymać.
- Czasem dobrze jest rozegrać wyrównany mecz. Można się z niego więcej nauczyć. Wtedy nie jesteś przyzwyczajony do tego, że prowadzisz 20 lub 30 punktami - powiedział Giannis Antetokounmpo, zdobywca 32 punktów, 15 zbiórek oraz ośmiu asyst. - Sięgnęliśmy po zwycięstwo, dobrze graliśmy w defensywie, ale dwa dni przerwy sprawiły, że byliśmy trochę zardzewiali w ataku - dodał.
Bucks wygrali walkę o zbiórki 54:44, na co złościł się trener drużyny Magic. - Nie można przyjechać na mecz wyjazdowym i przegrać walkę na tablicach. Musimy pokazywać więcej fizyczności - powiedział Steve Clifford. - Zbyt wiele punktów rywale zdobyli z drugich szans - dodał natomiast Aaron Gorodn, zdobywca 10 "oczek" i 13 zbiórek dla przyjezdnych.
Najlepszy w ekipie z Florydy był Evan Forunier, który zdobył 26 punktów, a 23 miał Terrence Ross. Magic zajmują ósme miejsce w Konferencji Wschodniej z bilansem 11-12. W następnym meczu podejmą Los Angeles Lakers.
Natomiast Bucks są liderem Wschodu, mając 21 zwycięstw i trzy porażki. Ich szkoleniowiec nie był jednak do końca zadowolony z postawy swoich podopiecznych w poniedziałkowym starciu. - Nasza obrona była dobra, ale nie podobało mi się to jak graliśmy. W pierwszej połowie prowadziliśmy właśnie dzięki naszej defensywie - podkreślił Mike Budenholzer. Kolejnym rywalem drużyny z Wisconsin będą New Orleans Pelicans.