NBA: Niesamowite zwycięstwo Cavaliers z Knicksami

Keith Allison, wikicommons
Cleveland Cavaliers zaliczyło niesamowity powrót do gry w meczu z New York Knicks, a Golden State Warriors wygrało już po raz jedenasty w sezonie w spotkaniach rozegranych z poniedziałku na wtorek.
Sporo działo się minionej nocy w Madison Square Garden. Gospodarze New York Knicks robili wszystko, aby zatrzymać zespół Cleveland Cavaliers. I długo wydawało się, że zwyciężą we własnej hali z wicemistrzami ligi. Knicks prowadzili już różnicą 23 punktów, a na 12 minut przed końcem gry 15.
Goście nie zamierzali jednak odpuszczać. Prowadzeni przez swojego lidera LeBrona Jamesa w ostatniej kwarcie zdemolowali gospodarzy, wygrywając 43:25. Tym samym odnieśli siódmą wygraną w tym sezonie. Najskuteczniejszy w ekipie Kawalerzystów był LeBron James, zdobywca 23 punktów.
Passę wygranych do siedmiu przedłużyli koszykarze Golden State Warriors. Obrońcy tytułu wygrali u siebie z Orlando Magic 110:100. Wśród gospodarzy najskuteczniejszy był Kevin Durant, którzy rzucił 21 punktów. „Wojownicy” z bilansem 11 zwycięstw i 3 porażek prowadzą w Konferencji Zachodniej.
Formy nie potrafią odnaleźć natomiast zawodnicy Los Angeles Clippers, którzy zaczęli sezon od 4 wygranych z rzędu, ale w ostatnich 9 meczach wygrali tylko raz. Minionej nocy ulegli Philadelphia 76ers 105:109.