NBA: Philadelphia 76ers wygrała z Toronto Raptors i wyszła na prowadzenie w rywalizacji play-off

Koszykarze Philadelphia 76ers wygrali na własnym parkiecie z Toronto Raptors 116:95. Ekipa z Wells Fargo Center w rywalizacji play-off prowadzi 2:1.
Gospodarze od początku spotkania objęli prowadzenie i utrzymywali kilka punktów przewagi. W drugiej kwarcie 76ers wygrywali już różnicą 14 punktów. W kolejnych minutach powiększali tę różnicę, ale pod koniec trzeciej kwarty goście zniwelowali straty do ośmiu punktów. W ostatnich 12 minutach Raptors nie zdołali jednak odmienić losów meczu i ostatecznie przegrali 95:116.
Najskuteczniejszym zawodnikiem drużyny z Filadelfii był Joel Embiid. Kameruńczyk rzucił 33 punkty i dołożył 10 zbiórek. W ofensywie wspierał go Jimmy Butler, który zdobył 22 punkty, zanotował dziewięć asyst i zebrał dziewięć piłek.
W kanadyjskim zespole w ataku najlepszy był Kawhi Leonard, autor 33 punktów.
W półfinale Konferencji Wschodniej Philadelphia 76ers prowadzi z Toronto Raptors 2:1. Rywalizacja toczy się do czterech wygranych, a kolejny mecz zostanie rozegrany 5 maja w Wells Fargo Center.