NBA: San Antonio Spurs przegrało z Dallas Mavericks

Dallas Mavericks wygrali u siebie z San Antonio Spurs 95:89 we wtorkowych derbach Teksasu w lidze NBA. Nieudany powrót do gry zanotował w ekipie gości Kawhi Leonard.
Jeden z najlepszych zawodników w lidze opuścił pierwszych 27 meczów z powodu kontuzji. Po raz pierwszy na parkiecie w tym sezonie pojawił się we wtorek w American Airlines Center. W końcówce trzeciej kwarty udał się jednak do szatni, ponieważ może na razie grać przez ograniczoną liczbę minut.
- Rozumiem w jakiej sytuacji jestem, a myślimy w dłuższej perspektywie - powiedział Leonard, który zdobył 13 punktów w przeciągu 16 minut gry, cytowany przez „CBS Sports”.
Faworyzowani goście niespodziewanie doznali porażki. Do zwycięstwa Mavs poprowadził J.J. Barea, który 14 ze swoich 16 punktów zdobył w drugiej połowie spotkania. 12 „oczek” i 12 zbiórek miał inny rezerwowy, Dwight Powell. W zespole Ostróg najlepszy był LaMarcus Aldridge. Zdobył 23 punkty i miał 13 zbiórek.
Podopieczni Ricka Carlisle, mimo wygranej, nadal zajmują ostatnie miejsce w Konferencji Zachodniej z bilansem 8-20. Ich kolejnym rywalem będą na wyjeździe Golden State Warriors.
Natomiast zespół prowadzony przez Gregga Popovicha plasują się na trzeciej pozycji i mają na swoim koncie 19 zwycięstw oraz dziewięć porażek. W kolejnym meczu zmierzą się w Houston z Rockets.