NBA. San Antonio Spurs przerwali serię porażek

San Antonio Spurs przerwali serię porażek. Minimalne zwycięstwo z Memphis
Memphis Grizzlies ulegli u siebie San Antonio Spurs 107:108 w najbardziej zaciętym wtorkowym spotkaniu National Basketball Association.
Na parkiecie FedExForum gospodarzom nie pomogła znakomita postawa Avery'ego Bradleya, który rzucił 33 punkty oraz zaliczył po sześć zbiórek i asyst. Dziesięć "oczek" mniej i dziesięć zbiórek zapisał na swoim koncie Litwin Jonas Valanciunas.
Wśród bardziej wyrównanych gości, którzy jeszcze na początku drugiej kwarty przegrywali 25:38, ale później z nawiązką odrobili straty, choć doprowadzili jeszcze do nerwowej końcówki, najlepiej radzili sobie Australijczyk Patrick Mills i LaMarcus Aldridge. Obaj zdobyli po 22 punkty. Pięć "oczek" mniej uzbierał Łotysz Davis Bertans, a cennych piętnaście dorzucił Rudy Gay.
"Ostrogi" z Teksasu przerwały w ten sposób serię czterech kolejnych porażek i z bilansem 33-26 są na siódmym miejscu tabeli Konferencji Zachodniej. Zespół z Tennessee doznał natomiast drugiej porażki w trzech ostatnich spotkaniach i z bilansem 23-35 jest przedostatni w tej klasyfikacji. Słabszy dorobek mają jedynie Phoenix Suns.