NBA: Warriors lepsi od Wizards

Keith Allison, wikicommons
Golden State Warriors pokonali u siebie Washington Wizards 120:117 w piątkowym spotkaniu National Basketball Association.
Na parkiecie Oracle Arena obrońcy mistrzowskich pierścieni już w pierwszej kwarcie niespodziewanie przegrywali 18:28, a na początku trzeciej strata ekipy z Kalifornii wynosiła nawet osiemnaście punktów - 55:73. "Czarodzieje" nie potrafili jednak utrzymać przewagi i w końcówce zawodów "Wojownicy" kontrolę nad wynikiem.
Marcin Gortat przebywał na boisku 32 minuty i 34 sekundy. Polak w tym czasie zdobył osiemnaście punktów oraz zanotował po cztery asysty i zbiórki.
Najskuteczniejszy w szeregach stołecznej drużyny był Otto Porter, który zapisał na swoim koncie 29 punktów i dziesięć zbiórek. Punkt więcej oraz jedenaście zbiórek i sześć asyst zgromadził najlepszy wśród gospodarzy Kevin Durant. Po dwadzieścia "oczek" wywalczyli Stephen Curry oraz John Wall, który także zaliczył aż czternaście asyst.
Warriors po trzeciej wygranej z rzędu są na piątym miejscu w tabeli Konferencji Zachodniej, natomiast Wizards doznali drugiej z rzędu porażki i spadli na trzecią pozycję w klasyfikacji Konferencji Wschodniej.