NBA: Ważne zwycięstwa Warriors, Pelicans i 76ers

Keith Allison, wikicommons
W meczach fazy play-off ligi NBA rozegranych z czwartku na piątek Miami Heat przegrało z Philadelphia 76ers 108:128, New Orleans Pelicans pokonało Portland Trail Blazers 119:102, a Golden State Warriors wygrało San Antonio Spurs 110:97.
Cenne wyjazdowe zwycięstwo odnieśli koszykarze Philadelphia 76ers, którzy wygrali z Miami Heat 128:108. Goście wysoką wygraną zapewnili sobie dzięki bardzo dobrej grze w ostatniej kwarcie. W zwycięskiej ekipie najskuteczniejsi byli Joel Embiid z dorobkiem 23 punktów oraz Dario Sarić i Marco Belinelli, którzy rzucili po 21 punktów. W zespole z Miami najlepiej w ataku radził sobie Goran Dragić, autor 23 punktów.

W rywalizacji play-off Heat prowadzą 2:1.
Trzecią wygraną mają na koncie już zawodnicy New Orleans Pelicans, którzy minionej nocy wygrali na własnym parkiecie z Portland Trail Blazers 119:102. Gospodarze objęli wysokie prowadzenie już w pierwszej kwarcie, a potem kontrolowali przebieg spotkania. W ekipie Pelikanów najskuteczniejszy był Nikola Mirotić, który uzbierał 30 punktów, w ataku skutecznie wspierał go Anthony Davis, autor 28 punktów i 11 zbiórek. W zespole Trail Blazers najwięcej punktów rzucili Christian James McCollum - 22 i Al-Farouq Aminu - 21.
New Orleans Pelicans brakuje już tylko jednego zwycięstwa, by awansować do kolejnej rundy.
Blisko kolejnej fazy jest także Golden State Warriors. Obrońcy tytułu minionej nocy ograli San Antonio Spurs 110:97 i w play-offach prowadzą już 3:0.
Spotkanie bardzo długo było wyrównane i żadna z ekip nie była w stanie odskoczyć na więcej punktów. W trzeciej kwarcie Wojownicy zaczęli jednak budować większą przewagę, którą utrzymali do ostatniej syreny. Wśród zwycięzców najskuteczniejszy był Kevin Durant, który uzbierał 26 punktów. W Spurs najlepszy w ofensywie był LaMarcus Aldridge, autor 18 punktów i 10 zbiórek.
Kolejne spotkanie między tymi zespołami zostanie rozegrane w niedzielę. Jeśli wygrają je Warriors, zameldują się w ćwierćfinale.