NBA: Wygrana Wizards, Gortat najlepszym zbierającym

Zorro2212, wikicommons
Washington Wizards wygrali na wyjeździe z Milwaukee Bucks 99:88 w poniedziałkowym meczu koszykarskiej ligi NBA. Marcin Gortat zdobył był najlepszym zawodnikiem walczącym na tablicach w tym spotkaniu.
Do składu Czarodziejów wrócił John Wall, bez którego przegrali ostatnio z Raptors w Toronto, Ich lider rzucił 15 punktów i miał sześć asyst. 23 „oczka” zanotował Bradley Beal, który miał także pięć kluczowych podań do partnerów.
Kolejne double-dobule w tym sezonie zapisał na swoim koncie Marcin Gortat. Polski środkowy zdobył 10 punktów i zebrał 15 piłek. Z ławki świetnie spisał się natomiast Kelly Oubre (15 punktów). Goście byli słabsi od rywali jedynie w drugiej kwarcie. Na przerwę schodzili z jednopunktową przewagą, ale w drugiej połowie odskoczyli gospodarzom i nie oddali prowadzenia już do końcowej syreny.
- W obronie zagraliśmy zgodnie z naszym planem. Byliśmy agresywni, dobrze zagraliśmy pod względem fizycznym. Graliśmy mądrze. Rywale oddawali takie rzuty, które chcieliśmy, aby oddawali - powiedział Scott Brooks, trener Wizards, cytowany przez „CBS Sports”.
Wśród Kozłów najlepszy był Giannis Antetokounmpo. Grek zdobył 23 punkty, miał osiem zbiórek i cztery asysty. Podopieczni Jasona Kidda zajmują dziewiąte miejsce w Konferencji Wschodniej z bilansem 8-8. Bucks w kolejnym meczu zagrają na wyjeździe z Phoenix Suns.
Natomiast drużyna ze stolicy plasuje się na czwartej pozycji z 10 wygranymi i siedmioma porażkami. Jej kolejnym rywalem będą na wyjeździe Charlotte Hornets.