NBA: Wygrane Golden State Warriors i Portland Trail Blazers

Keith Allison, wikicommons
Z czwartku na piątek w lidze NBA rozegrano dwa spotkania. Golden State Warriors pokonali San Antonio Spurs 112:92, a Portland Trail Blazers wygrało z Los Angeles Lakres 113:110.
Golden State Warriors słabo rozpoczęli spotkanie z San Antonio Spurs, bo po pierwszej kwarcie przegrywali 9 punktami. W kolejnych odsłonach meczu obrońcy tytułu zaczęli jednak odrabiać straty i po trzech kwartach już prowadzili. W ostatniej tylko powiększyli rozmiary wygranej. Warriors do zwycięstwa poprowadzili Klay Thompson, zdobywca 27 punktów oraz Kevin Durant, który rzucił 24 punkty.
Golden State Warriors odnieśli szóste zwycięstwo w sezonie i awansowali na drugie miejsce w tabeli Konferencji Zachodniej.
W drugim meczu Portland Trail Blazers pokonało Los Angeles Lakers 113:110. Pierwszą kwartę wysoko wygrali koszykarze z Portland, ale w drugiej sporą część strat drużyna z Miasta Aniołów szybko odrobiła. W drugiej połowie spotkania Lakers nie zdołali dogonić rywali i przegrali po raz piąty w tym sezonie. Portland natomiast zanotowało piątą wygraną w rozgrywkach.