NBA: Zwycięstwo Wizards w Detroit.10 punktów Gortata

Keith Allison / flickr.com
Washington Wizards pokonali na wyjeździe Detroit Pistons 122:112 w piątkowym meczu NBA. Marcin Gortat zdobył dla gości 10 punktów oraz miał po dwie zbiórki i asysty.
O zwycięstwie drużyny ze stolicy przesądziła trzecia kwarta. W niej zdobyli aż 45 punktów, trafiając 16 na 20 rzutów z gry, w tym 6 na 8 zza łuku.
- Mieliśmy takie same pozycje jak w pierwszej połowie. Wtedy nie trafialiśmy łatwych rzutów, mieliśmy otwarte „3” na początku pierwszej połowy. W drugiej zaczęliśmy je trafiać i potem zrobiło się trochę więcej miejsca na parkiecie - powiedział John Wall, zdobywca 16 punktów i 11 asyst.
W ostatniej części gry większość ich 20-punktowej przewagi została przez rywali odrobiona, ale ostatecznie zespół z Waszyngtonu nie pozwolił się dogonić. Po 26 „oczek” rzucili dla przyjezdnych Bradley Beal oraz Kelly Oubre.
W drużynie Tłoków Andre Drummon zdobył 14 punktów, miał 21 zbiórek i osiem asyst. Mimo tego, jego zespół przegrał czwarte spotkanie z rzędu. Pistons plasują się na dziewiątej pozycji w Konferencji Wschodniej z bilansem 22-22. W następnym meczu zagrają u siebie z Brooklyn Nets.
Natomiast podopieczni Scotta Brooksa plasują się na piątej pozycji z 26 zwycięstwami i 20 porażkami. Teraz czeka ich wyprawa do Teksasu na starcie z Dallas Mavericks.