Neuer nie chciał wymienić się koszulkami z bramkarzem rywala. Kapitan Bayernu wyjaśnił powód

MDI / Shutterstock.com
Manuel Neuer wrócił do gry po blisko rocznej przerwie. Kapitan Bayernu po meczu z Darmstadt (8:0) nie chciał wymienić się koszulkami z bramkarzem rywali Marcelem Schuhenem.
Neuer poprzedni mecz zaliczył na początku grudnia zeszłego roku. Bronił wtedy bramki reprezentacji Niemiec w spotkaniu z Kostaryką na mistrzostwach świata.
Po mundialu doświadczony bramkarz wybrał się na zimowy urlop. Jeden ze zjazdów na nartach zakończył się dla niego fatalnie - trudnym złamaniem nogi, koniecznością operacji i wielomiesięcznej przerwy.
37-latek wrócił do gry na ligowy mecz z Darmstadt. Występ wypadł okazale: Neuer zaliczył kilka udanych interwencji, a jego drużyna wygrała z niżej notowanym rywalem aż 8:0.
Po zakończeniu spotkania kapitan Bayernu został poproszony o koszulkę przez swojego vis a vis Marcela Schuhena. Nie spełnił jednak prośby bramkarza Darmstadt. Neuer przyznał, że tym razem meczowy strój stanowi dla niego ważną pamiątkę.
- Naprawdę chciałem zatrzymać dla siebie koszulkę, w której wróciłem na boisko. Zrozumiał, wszystko jest w porządku. Nie będzie żadnego problemu z wymianą po rewanżu. Zawsze to robię, ale tym razem chciałbym zachować koszulkę - wyjaśnił Neuer.
Bayern wysunął się na pierwsze miejsce w tabeli Bundesligi, ale może je stracić w niedzielę. Stanie się tak, jeśli Bayer Leverkusen wygra z Freiburgiem.
Marcin Karbowski29 Oct 2023 · 09:34
Źródło: Kicker