Nie będzie nowego rekordu! Real tylko zremisował z Villarreal CF

Francesc Juan/Shutterstock
Real Madryt zremisował u siebie z Villarreal CF 1:1 (0:1) w środowym spotkaniu 5. kolejki hiszpańskiej Primera Division. Zwycięska passa "Królewskich" skończyła się tym samym na szesnastu spotkaniach.

Na Estadio Santiago Bernabeu goście uzyskali prowadzenie w doliczonym czasie pierwszej połowy, kiedy to rzut karny wykorzystał Bruno Soriano. Wyrównał trzy minuty po wznowieniu gry strzałem głową Sergio Ramos.

Real remisując z Villarreal nie ustanowił nowego rekordu ligi hiszpańskiej w liczbie zwycięstw z rzędu. Klub z Madrytu poprzestał na 16 wygranych, dzięki czemu wyrównał osiągnięcie Barcelony sprzed pięciu sezonów.

"Królewscy" mimo pierwszej straty punktów w bieżących rozgrywkach zachowali pozycję lidera tabeli. Niepokonani także dotąd "Submarinos" po trzecim remisie są na piątym miejscu w klasyfikacji.

Pierwsze zwycięstwo w tym sezonie zanotowała Celta Vigo. Ekipa z Galicji po trafieniach Hugo Mallo oraz Iago Aspasa z rzutu karnego pokonała na własnym stadionie Sporting Gijon 2:1 (0:0).

Jedynego gola dla gości z Asturii zdobył z "jedenastki" Chorwat Duje Cop. Dzięki tej wygranej podopieczni Eduardo Berizzo wydostali się ze strefy spadkowej i są na szesnastej pozycji. Ekipa z Asturii doznała natomiast drugiej z rzędu porażki i jest na ósmym miejscu w klasyfikacji.