Niemcy lepsi od Peru w meczu towarzyskim

CP DC Press/Shutterstock
Niemcy wygrały przed własną publicznością z Peru 2:1 w meczu towarzyskim rozegranym w Sinsheim. Gospodarze zwycięstwo zapewnili sobie w ostatnich minutach.
Joachim Loew, selekcjoner czterokrotnych mistrzów świata, w meczu przeciwko "Inkom" dał szansę kilku zawodnikom z drugiego planu.
Goście z Ameryki Południowej prowadzenie objęli w 22. minucie. Luis Advincula wpadł w pole karne i uderzeniem w krótki róg pokonał Marca-Andre ter Stegena.
Niemcy wyrównali po trzech minutach. Julian Brandt wykorzystał podanie Toniego Kroosa i trafił w sytuacji sam na sam. Wygraną gospodarzom zapewnił dopiero w 85. minucie Nico Schulz, który wykorzystał błąd obrońców Peru. Zdecydowanie więcej mógł zrobić również bramkarz Pedro Gallese.