Niemieckie media o Lewandowskim po meczu z Leverkusen: Jego niezadowolenie już minęło

19 sie 2017 | 10:34 11
Źródło zdjęcia: CosminIftode/Shutterstock

Robert Lewandowski udanie zainaugurował nowy sezon Bundesligi - strzelił gola, a Bayern wygrał z Bayerem Leverkusen 3:1. Polak zbiera niezłe oceny od niemieckich mediów.

Polak wpisał się na listę strzelców z rzutu karnego, który sam wywalczył. Sędzia decyzję o jego podyktowaniu podjął jednak dopiero przy pomocy VAR. Łącznie Lewandowski oddał trzy strzały na bramkę Bernda Leno, wygrał dwa pojedynki główkowe i podawał z 88-procentową skutecznością.

Dziennik "Tageszeitung Muenchen" przyznał Polakowi wysoką notę "2" (skala 1-6, 1 to najwyższa ocena). Na taką samą zapracowali też m.in. strzelcy pozostałych goli Niklas Sule i Corentin Tolliso.

- Lewandowski jak zwykle rzucał się do każdego pojedynku z Benderem, Tahem i spółką. Pewnie wykorzystał też rzut karny - czytamy w uzasadnieniu.

Tak samo kapitana reprezentacji Polski ocenił portal Ran.de.

- Wywalczył, a później wykorzystał rzut karny. Ważniejsze jednak, że jego język ciała znów jest właściwy. Niezadowolenie, które manifestował latem, chyba już minęło. Wygląda na to, że jest w świetnej formie psychicznej - komentuje redakcja.

Gorszą notę Lewandowskiemu wystawił dziennik "Bild". Niemiecka bulwarówka oceniła go na "3".

- W pierwszej połowie był mało widoczny. Zanotował wtedy kilka strat. Po przerwie wywalczył rzut karny, który pewnie wykorzystał. W 86. minucie zmarnował świetną sytuację - napisano w uzasadnieniu.

+11
Sorry !!!... ogladalem caly mecz. "Lewy" duzo pilek tracil... Ale faktem jest... ze z paru jego podan... nie wykorzystano.... i wynik moglby byc wyzszy.
+7
No chyba 3 Bildu jest najtrafniejsze bo Lewy jak na swoje możliwości zagrał średni mecz. W drugiej połowie po podaniu Robbena miał 100! i duże pudło więc 3 jest adekwatne. Myślę, jednak że Lewandowski zbliży się znowu do 30 goli w sezonie.
+22
może i tak skoro zagrał klepkę z Robbenem w końcówce meczu ?
19 sie 2017 | 11:04
+34
a tak przy okazji , mnie irytują ciągle te same zdjęcia przy artykułach o Lewym, może by się ktoś bardziej wysilił pisząc artykuły ?