Niesamowity wyczyn polskiego siatkarza. Został historycznym rekordzistą Europy!

YouTube Screen
Siatkarz Jastrzębskiego Węgiel, Jarosław Macionczyk, zapisał się na kartach historii europejskiej siatkówki. Podczas spotkania z Ziraatem Bankasi pobił dwa rekordy.
W środę Jastrzębski Węgiel zmierzył się z Ziraatem Bankasi w spotkaniu rewanżowym półfinału Ligi Mistrzów. Pierwszy mecz między drużynami zakończył się wynikiem 3:0 na korzyść polskiego zespołu.
Klub z Jastrzębia-Zdrój potrzebował zwycięstwa w dwóch setach, aby awansować do wielkiego finału. Ostatecznie "Pomarańczowi" pokonali przeciwników 3:2 wygrywając w dwumeczu wynikiem 6:2.
Podczas rywalizacji rewanżowej z Ziraatem Bankasi w kadrze polskiego zespołu znalazł się Jarosław Macionczyk. Siatkarz pojawił się na placu gry dopiero w trzecim secie.
Występ rezerwowego Jastrzębskiego Węgiel przeszedł do historii rozgrywek. W środowy wieczór zawodnik pobił dwa rekordy.
Macionczyk mając 45 lat, jeden miesiąc i 27 dni jest najstarszym debiutantem w europejskich rozgrywkach pod egidą CEV. Rozgrywający został również najstarszym graczem w XXI wieku, który wywalczył awans do finału Ligi Mistrzów.
Jastrzębski Węgiel zagra w finale Ligi Mistrzów, który odbędzie się 5 maja w Turcji. Polski zespół zmierzy się ze zwycięzcą rywalizacji pomiędzy Trentino a Lube Civitanova.