Niespodziewana porażka Borussii Dortmund. Łukasz Piszczek sprokurował rzut karny [WIDEO]

screeen
Borussia Dortmund niespodziewanie przegrała na własnym boisku z FSV Mainz w meczu 32. kolejki Bundesligi. Spotkanie zakończyło się wynikiem 0:2 (0:1).
Wczoraj ekipa BVB straciła szansę na mistrzowski tytuł. Bayern Monachium pokonał Werder Brema i mógł cieszyć się z kolejnego triumfu w ligowych rozgrywkach. Takie rozstrzygnięcie źle wpłynęło na piłkarzy z Dortmundu. Dziś podopieczni Luciena Favre'a zaprezentowali się zdecydowanie poniżej oczekiwań i przegrali z walczącym o utrzymanie FSV Mainz.
Bramki dla gości zdobyli Jonathan Burkardt oraz Jean-Philippe Mateta. Niemiec wpisał się na listę strzelców w 33. minucie gry, gdy wyskoczył w polu karnym i strzałem głową pokonał golkipera gospodarzy.
Z kolei Francuz tuż po przerwie pewnie wykorzystał rzut karny. Sędzia wskazał na wapno po tym, jak Łukasz Piszczek sfaulował jednego z rywali. Nie był to najlepszy występ Polaka. 35-latek w 54. minucie został zmieniony przez Schmelzera.
W innym dzisiejszym spotkaniu RB Lipsk zremisował z Fortuną Dusseldorf 2:2. Bramki dla "Byków" zdobyli Kampl i Werner. Niemiecki napastnik tym samym w tym sezonie Bundesligi ma już 26 goli na swoim koncie. Do Roberta Lewandowskiego, który przewodzi klasyfikacji strzelców, traci 5 trafień. Goście uratowali punkt w samej końcówce meczu. W 87. minucie gola kontaktowego zdobył Skrzybski, a w 92. minucie wyrównał Hoffmann.
Na dwie kolejki przed końcem sezonu Borussia Dortmund (66 pkt) zajmuje drugą lokatę w ligowej tabeli. RB Lipsk plasuje się na trzecim miejscu ze stratą trzech "oczek" do BVB.
Daniel Makarewicz17 Jun 2020 · 22:22