Nieudany debiut Radosława Majeckiego w AS Monaco. Polak popełnił błąd przy golu dla rywali [WIDEO]

Screen z Twittera
Radosław Majecki zadebiutował w AS Monaco w spotkaniu z Nantes. Polak nie najlepiej zachował się przy bramce dla rywali, przepuszczając do siatki piłkę, którą miał na rękach. Jego drużyna i tak wygrała jednak 2:1.
Na początku lipca Radosław Majecki dołączył do AS Monaco - ekipa z księstwa już zimą wykupiła go z Legii Warszawa, a później wypożyczyła do stołecznego zespołu na rundę wiosenną. Sezonu w Polsce golkiper jednak nie dokończył. Jego nowy zespół wolał go mieć u siebie od początku przygotowań.
Do tej pory numerem jeden w bramce AS Monaco był Benjamin Lecomte. Ostatnio zaraził się on jednak koronawirusem i nie trenował z resztą zespołu. To spowodowało, że Niko Kovac dał szansę naszemu bramkarzowi.
W 61. minucie Polak musiał wyciągać piłkę z siatki. Dennis Appiah znakomicie dośrodkował w pole karne, a Ludovic Bias wyprzedził obrońców gospodarzy i uderzył z powietrza.
Majecki w tej sytuacji z pewnością powinien zachować się lepiej. Choć rywal strzelał z bliskiej odległości, to piłka była w zasięgu bramkarza. Po jego rękach wpadła jednak do siatki.
Ostatecznie AS Monaco i tak wygrało cały mecz 2:1. Wynik już w piątej minucie otworzył Sofiane Diop. Cztery minuty po golu wyrównującym trzy punkty gospodarzom zapewnił natomiast Willem Geubbels.
Poza sytuacją bramkową Majecki nie miał zbyt wiele do roboty - obronił jedno celne uderzenie. W pierwszej połowie w sytuacji sam na sam pokonał go również Randal Kolo, lecz analiza VAR wykazała, że znajdował się on na wyraźnym spalonym.
Maciej Pietrasik13 Sep 2020 · 18:56