Nieudany początek Emery'ego! Arsenal słabszy od Manchesteru City przed własną publicznością [VIDEO]

CosminIftode / shutterstock.com
Manchester City wygrał z Arsenalem 2:0 na Emirates w pierwszej kolejce Premier League.
Od pierwszych minut stroną przeważającą byli zawodnicy Josepa Guardioli. Już w dziewiątej minucie dogodną sytuację miał Sterling, który minął Mustafiego, uderzył, ale jego strzał obronił Cech.
Po chwili Anglik dał już jednak prowadzenie swojej drużynie. Skrzydłowy tym razem ograł dwóch przeciwników i precyzyjnie strzelił z siedemnastego metra koło słupka.
Arsenal mógł odpowiedzieć, lecz uderzenie Bellerina odbił Ederson. Równie dobrze po pierwszej połowie "The Citizens" mogli też prowadzić wyżej. Najpierw strzał Mahreza z rzutu wolnego z trudem obronił Cech, a potem jeszcze zablokował dobitkę Laporte'a.
W drugiej połowie do wyrównania mógł doprowadzić Lacazette, który na murawie pojawił się chwilę wcześniej. Francuski napastnik przejął piłkę, uderzył, ale chybił minimalnie.
W 64 minucie mieliśmy już za to 2:0 dla Manchesteru City. Świetna dwójkowa akcja Mendy'ego ze Sterlingiem, wycofanie w polu karnym do Bernardo Silvy, który huknął bez zastanowienia i pokonał Cecha.
Arsenal przegrał w debiucie Unaia Emery'ego w Premier League z mistrzem Anglii 0:2.