Niezniszczalny Rafa Nadal! Legenda w grze o tytuł na Wimbledonie. Nawet Matty Cash był pod wrażeniem [WIDEO]

Screen Twitter
Rafael Nadal awansował do półfinału i dalej jest w grze o końcowy triumf na Wimbledonie! Legendarny tenisista pokonał Taylora Fritza 3-2 (3:6, 7:5, 3:6, 7:5, 7:6) i o finał powalczy z nieobliczalnym Nickiem Kyrgiosem.
Rafael Nadal od wielu lat zmaga się z licznymi problemami. Do środowego starcia w ćwierćfinale na Wimbledonie Hiszpan podchodził z kilkoma opatrunkami, lecz był to początek jego trudnej przeprawy.
W pierwszym secie jego dzisiejszy rywal, Taylor Fritz, nie dawał mu zbyt wielu szans. Amerykanin był bardzo dobrze dysponowany i dwukrotnie przełamał Nadala. Wpływ na postawę 24-latka miała nie tylko jego świetna gra, lecz również kolejne urazy Hiszpana.
Jeszcze w trakcie otwierającej partii legendarny tenisista zgłaszał problemy z brzuchem. Wielokrotny zdobywca Roland Garros trzymał się za tę część ciała, lecz nie podjął decyzji o zejściu z kortu.
W drugim secie Nadal wszedł na wyższy poziom. Nadal miał mnóstwo problemów, lecz udało mu się opanować sytuację na tyle, że tym razem to on dwukrotnie przełamał rywala i doprowadził do wyrównania w setach.
Trzecia odsłona ponownie stała pod znakiem urazów Hiszpana. 36-latek zgłaszał rozmaite dolegliwości - doskwierał mu ból w nodze oraz brzuchu. Konieczna była interwencja fizjoterapeuty, która nie mogła jednak zmienić sytuacji na korcie.
Tam Nadal został zdominowany przez Amerykanina. Hiszpan popełniał więcej podwójnych błędów, miał również problemy z mocnym serwisem Fritza. Skończyło się na wyniku 6:3 dla 14. rakiety rankingu ATP.
Ostatecznie jednak jeden z najlepszych tenisistów w historii raz jeszcze wykazał się niezłomnością, którą docenił także Matty Cash. W czwartym secie Fritz nie zdołał wykorzystać dolegliwości swojego przeciwnika i ponownie oddał mu seta.
W końcowym momencie Nadal popisał się precyzją i po bardzo dobrym serwisie uderzył tuż pod linię końcową. Tym samym doprowadził do wyniku 2:2 i decydującego seta numer pięć.
Amerykanin oraz Hiszpan stoczyli w nim prawdziwy bój. Jako pierwszy przełamany został 24-latek, lecz w kolejnym gemie doszło do przełamania powrotnego. W pewnym momencie Fritz prowadził już 6:5 w gemach, lecz Nadal bez problemu obronił swoje podanie. O awansie do półfinału decydował tie-break.
Tam znacznie lepiej wyglądał 36-latek. Nadal zdobył cztery punkty z rzędu i zbudował bezpieczną przewagę, której nie roztrwonił aż do końca. Ostatecznie wygrał tę partię 10:4 i wywalczył awans do kolejnej fazy Wimbledonu.
Zwycięstwo 3-2 (3:6, 7:5, 3:6, 7:5, 7:6) sprawia, że legendarny tenisista powalczy o kolejny wielkoszlemowy finał w swojej karierze. Rywalem utytułowanego Hiszpana będzie nieobliczalny Nick Kyrgios.
Hubert Kowalczyk06 Jul 2022 · 20:54