Norwich City już pewne awansu do Premier League

canaries.co.uk/
Piłkarze Norwich City pokonali u siebie Blackburn Rovers 2:1 (2:1) w sobotnim meczu 45. kolejki rozgrywek angielskiej Championship.
Na Carrow Road dwubramkowe prowadzenie gospodarzom w pierwszej połowie zapewnili w niespełna osiem minut Marco Stiepermann oraz Bośniak Mario Vrancić, który wcześniej asystował przy trafieniu Niemca. Przyjezdni odpowiedzieli jedynie kontaktowym golem Lewisa Travisa.
"Kanarki" po 26. zwycięstwie w sezonie odzyskali pozycję lidera i zapewnili sobie bezpośredni awans do Premier League. Trzykrotni mistrzowie Anglii natomiast doznali osiemnastej porażki w bieżących rozgrywkach i pozostali na czternastej lokacie.
Bliscy promocji są również drudzy w tabeli piłkarze Sheffield United, którzy w sobotę pokonali u siebie Ipswich Town 2:0 (1:0). Czterokrotni zdobywcy Pucharu Anglii mają bowiem sześć punktów przewagi oraz znacznie lepszą różnicę bramek od trzeciego w klasyfikacji Leeds United, które może zrównać się jeszcze dorobkiem z "Szablami".