Nowy sezon, stara Atalanta. Radosny futbol i sześć goli w Turynie [WIDEO]

cristiano barni / Shutterstock
Na start swojej nowej kampanii w Serie A Atalanta Bergamo z początkowymi problemami pokonała na wyjeździe Torino z Karolem Linettym 4:2. Najlepszy na boisku Papu Gomez zdobył jedną bramkę i dwukrotnie asystował.
Pierwsi na prowadzenie wyszli gospodarze, gdy najlepszy strzelec Torino Andrea Belotti będąc niepilnowanym w polu karnym otrzymał piłkę i wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem rywali. Dwie minuty później tablica wyników pokazywała już 1:1. To Papu Gomez z ok. 20 metrów posłał rakietę nie do obrony.
Na zegarach nie minęło siedem minut, a Atalanta zdobyła drugiego gola. Tym razem Gomez przytomnie podał z głębi pola, a Luis Muriel ładnym strzałem z półwoleja pokonał Salvatore Sirigu. “Dziesiątka” Atalanty nie zwalniała tempa i jeszcze raz obsłużyła kolegów. Po podaniu Gomeza na listę strzelców przed przerwą wpisał się jeszcze Hans Hateboer. Torino natychmiast złapało kontakt dzięki drugiej bramce Belottiego.
W drugiej połowie precyzyjny strzał oddał Marten de Roon i jasnym stało się, że Atalanta nie da sobie wyszarpać trzech punktów. Bezbarwny Karol Linetty został zmieniony w 65. minucie, a jego Torino zanotowało drugą porażkę w sezonie.
Tobiasz_Kubocz 26 Sep 2020 · 17:02