Odra Opole wygrała u siebie z Miedzią Legnica

Adaś17, wikipedia
Odra Opole wygrała u siebie z Miedzią Legnica 3:0 (0:0) w meczu 18. kolejki Fortuna 1. ligi. Dla gospodarzy to trzecie zwycięstwo z rzędu i piąte w sezonie.
W pierwszej połowie żadna z drużyn nie potrafiła strzelić gola. Po przerwie pierwszą okazję, by otworzyć wynik spotkania miał Krzysztof Janus, ale zmarnował rzut karny.
W 75. minucie gospodarze mieli drugą jedenastkę. Tym razem do piłki podszedł Tomas Mikinić i dał Odrze prowadzenie. To pierwsze trafienie Słowaka w tym sezonie.
Cztery minuty zrehabilitował się Janus, który strzelił gola na 2:0. Rezultat meczu na 3:0 ustalił w 86. minucie Mikinić.
W tabeli Fortuna 1. ligi Miedź jest ósma z dorobkiem 28 punktów. Odra znajduje się w strefie spadkowej, na siedemnastej pozycji, ma na koncie 19 punktów.